Samsung Nasıl, Yorumlar ve Tavsiyeler


Dünyanın en büyük elektronik cihaz üreticilerinden biri olan Samsung Güney Koreli bir şirkettir. Samsung akıllı telefon, televizyon, buzdolabı, cihazlar, dijital medya cihazları, yarı iletkenler(semiconductors), bellek çipleri ve entegre sistemler dahil olmak üzere çok çeşitli tüketici ve endüstri elektroniğinin üretiminde uzmanlaşmıştır. Teknolojide en çok tanınan isimlerden biri ve Güney Kore’nin toplam ihracatının yaklaşık beşte birini üretiyor.

Samsung akıllı Telefonları nasıl?

Yeni bir Samsung Telefon alacak mısınız? samsung telefonlar nasıl? gerçek kullanıcıların yorum ve tavsiyesi nedir diye düşünüyorsunuz ise, Bu bölümü okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

bu günlerde samsung galaxy A72 modeli piyasaya süren ünlü marka, Samsung Galaxy, Note, Tablet Note ve diğer telefonlarınını kullanmış olanlar samsung telefonları nasıl değerlendiriyorlar, yorum ve şikayetleri nedir?

Telefonunuzu her 2 yılda bir değiştirirseniz, burada tartışılan bazı eksiler sizin için açık olmayacaktır. Bununla birlikte, bir Samsung telefonunu 2 yıldan fazla kullanmaya devam ederseniz, burada tartışılan dezavantajlar ortaya çıkacaktır.

samsung akıllı telefon yorumlar tavsiyeler

Ne zaman yeni bir telefon gelse, herkes onu incelemek için atlar. Yeni bir telefon, hız ve verimlilik açısından her zaman en iyi performansı gösterecektir. Bununla birlikte, bir telefonun iyi veya kötü olup olmadığının, birkaç yıllık sahiplikten sonra nasıl performans gösterdiğine bağlı olduğuna inanıyoruz. Örneğin, insanlar genellikle Çin markalı ürünleri satın almak istemezler. Ürünlerinin fiyatı düşük olabilir, ancak kalitesi diğer rakip ürünlere göre daha düşüktür.

Genel Artılar ve olumlu yorumlar

 • En İyi Yenilikçi donanım: Samsung, dünyadaki en yenilikçi telefon donanımı şirketlerinden biridir. En iyi telefon işlemcisini, kameraları ve ekranı yaparlar. Samsung’un ileri teknoloji telefonları her zaman en son teknolojileri içerir. Her amiral gemisi telefonunda Samsung sınırları zorluyor. Telefonlarında en iyi donanımı – bellek, ram, işlemci, ekran ve kameralar – verirler.
  Samsung ayrıca dünyanın en iyi telefon ekranlarını da üretiyor. Samsung, telefonlarında kavisli bir ekran sunan ilk şirkettir. Örneğin, Galaxy not kenarı. Ayrıca, OLED ekranını telefonda toplu olarak pazarlayan ilk şirkettir.
  Samsung ayrıca telefonunda parmak izi sensörü, kalp atışı sensörü, iris tarayıcı sunan ilk markalardan biri.
  Amiral gemisi Samsung telefonu da su geçirmezdir ve dahili kablosuz şarj özelliğine sahiptir. Bir iPhone’da mümkün olmayan ekstra bir microSD kart da takabiliriz. Her ileri teknoloji Samsung telefonunda NFC bulunur. Farklı pazarlara bağlı olarak, bazı telefonların çift sim özelliği vardır.
 • Kullanışlı özellikler: Samsung, telefonlarında her zaman en iyi yazılım özelliklerini sağlamaya çalışır. Örneğin, yukarıdan açılan menü gerekli tüm kısayollara sahiptir – WiFi, Konum, Bluetooth, El Feneri, Uçak Modu vb. – her zaman kullanıyoruz.
  Samsung telefonunuzun ekranını MHL kablosuyla TV’nize (HDMI girişli herhangi bir TV) veya bir projektöre kolayca yansıtabilirsiniz. Bir projektör ve telefonla sunum yapmak istiyorsanız bu çok kullanışlıdır.
  Samsung telefonlar ayrıca yerleşik bir oyun kayıt uygulamasıyla birlikte gelir. Google AppStore’daki her uygulama yalnızca ekranı kaydeder ancak dahili sesi kaydedemez. Bununla birlikte, Samsung oyun kaydı uygulaması, ekranı dahili sesle kaydedebilir. Bu, oyunlarını kaydetmek ve Youtube, Facebook’ta paylaşmak isteyenler için çok faydalıdır.
  Samsung Mobile Print uygulamasını kullanarak, herhangi bir Kablosuz Samsung Yazıcıya bağlanabilir ve bir bilgisayarı atlayarak doğrudan telefonunuzdan yazdırabilirsiniz.
  Telefonunuzu bir Gear VR Ekranı olarak da kullanabilirsiniz. Samsung, amiral gemisi telefonlarını dünyanın en iyi ekranıyla birlikte sunuyor. Dolayısıyla, Samsung telefonları bir VR ekranı için en iyi seçenektir.
  Bir Android telefon olarak, dosyaları bir Android cihazdan başka bir cihaza indirmek ve paylaşmak kolaydır. İPhone ile karşılaştırıldığında bu çok büyük.

Genel eksiler, olumsuz yorumlar ve şikayetler

Her yeni telefon çok sorunsuz çalışacaktır. Bununla birlikte, bir telefonun mükemmel veya kötü donanım ve yazılıma sahip olup olmadığı, birkaç yıllık sahiplikten sonra nasıl performans gösterdiğine bağlıdır.

Samsung’un harika bir donanım şirketi olduğuna şüphe yok. Bununla birlikte, Samsung yazılım konusunda geride kalıyor. Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi olarak Android’i kullanır. Daha önce Samsung, Tizen mobil işletim sistemini geliştirmeye çalıştı, ancak bu mobil işletim sistemi ile herhangi bir pazar payını yakalayamadı. Samsung bu işletim sistemini TV’sinde, giyilebilir cihazlarında, Buzdolabında, fırınlarında kullansa da, bu işletim sisteminin yazılım pazarında önemli bir etkisi yoktur.

 • Pil ömrü: Yeni bir Samsung telefon çok hızlı şarj oluyor ve şarjı uzun süre tutuyor. Bununla birlikte, birkaç yıl sonra, Samsung pilleri çok kötü performans gösteriyor. Telefonunuzun pilini şarj etmek için yüksek hızlı bir şarj cihazı kullansanız bile, pil şarjı çok hızlı tükenecektir. Pili değiştirmeden önce, ancak günümüzde son teknoloji Samsung telefonlarda bunu da yapamazsınız.
 • Bloatware: Samsung telefonları birçok yedek yazılımla birlikte gelir. Örneğin, her Android telefonda Google’ın E-posta, Chrome, Haritalar, Drive, Youtube, Google Assistant vb. Uygulamaları önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu telefonlar aynı zamanda Samsung’un tarayıcısı, takvimi, akıllı şeyler, Samsung Pay, Samsung Appstore, E-posta, Samsung Assistant vb. Uygulamalarıyla birlikte gelir. Bazı durumlarda Facebook, Instagram, Flipboard vb. Önceden yüklenmiş olarak gelir. Bunları kaldıramazsınız, yalnızca bu uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak, devre dışı bırakılsa bile bu gerçekten sorunlu bir konudur, bu uygulamalar çok fazla depolama alanı kaplar. Örneğin Facebook, Instagram veya Flipboard kullanmıyorum. Ancak tüm bu uygulamalar, fotoğrafları veya müzikleri depolamak için kullanabileceğim çok sayıda değerli depolama alanı alıyor.
 • Zayıf Isı Yönetim Sistemi:Hiç Samsung telefonda Android oyunları oynadınız mı? Yaptıysanız, oyun sırasında telefonun çok ısındığını fark etmişsinizdir. Şimdi aynı oyunları bir iPhone’da oynayın. Farkı gördün mü? Evet, iPhone, Samsung telefonu gibi çok ısınmadı.
  Yalnızca oyunlar değil, aynı zamanda bir Samsung telefonundaki yoğun işlem gerektiren Android uygulamaları için de geçerlidir. Telefon bazen o kadar ısınır ki elde tutması çok zorlaşır. Bunun başlıca nedeni Samsung’un zayıf pil yönetim sistemi veya pil yönetiminin olmamasıdır. Bu, tüm Samsung telefon türlerinde olur. Ucuz veya amiral gemisi telefon olması önemli değil.
  Samsung Galaxy S7 kenarımı Gear VR’de kullanmayı birkaç kez denedim. Yalnızca birkaç dakika sonra telefon o kadar ısınır ki artık onları güvenlik önlemleri için kullanmıyorum.
  Daha önce Samsung, Note 7 ile bir kabus görmüştü. Samsung, tüm sorunu lityum iyon pil ile suçlamaya çalışsa da. Ancak, pil tek başına suçlu değil. Note 7’nin büyük bir bataryası ve ekranı vardı. Bildiğimiz gibi Samsung’un telefonunda herhangi bir ses ısı yönetim sistemi bulunmuyor. Bu telefonun çok ısınmasına ve pilin patlamasına neden oldu.
  Son on yıldır Samsung bu sorunu çözmedi ve yakın zamanda çözmelerini beklemiyorum.
 • Çok hatalı yazılımlar: Samsung, bir bütün olarak, büyük bir donanım şirketidir ancak bir yazılım şirketi olarak çok zayıftır. Samsung, buggy yazılımı olan bir telefon göndereceğine ve bu hataları havadan güncellemeler yoluyla çözeceğine inanıyor. Bu temel bir Samsung felsefesidir. Bunu her zaman doğru buldum.
 • Yazılım güncellemelerinin olmaması: Yeni bir Samsung telefon, yazılım güncellemelerini sık sık alır. Ancak, yaklaşık 18 ay sonra, Samsung yeni yazılım güncellemeleri sağlamayı durduracaktı. Bunun nedeni, diğer yeni telefon projelerine taşınmış olmalarıdır.
  Apple eski telefonlarını sürekli desteklediğinde ve yazılım güncellemeleri sağladığında, Samsung amiral gemisi telefonlarını 2 yıl içinde terk ediyor. Telefonunuz amiral gemisi bir telefon değilse, herhangi bir yazılım güncellemesi alamazsınız.
 • GPS Sorunu: Bu, Samsung telefonlarında yaygın bir sorundur. Entegre GPS donanımı birkaç yıl sonra düzgün çalışmıyor.
  Örneğin, birkaç uber ve lyft sürücüsüyle konuştum. Onlara göre Samsung telefonunda, Uber ve Lyft uygulamasının GPS donanım sorunları nedeniyle GPS verilerini alamadığı bu sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Bu sorunu azaltmak için her zaman Samsung telefonlarını yeniden başlatmaları gerekir.
 • İşlem gücü kaybı: Yeni bir Samsung telefonu sorunsuz çalışıyor. Ancak, birkaç yıl sonra, uygulamaların performans açısından çok iyi performans göstermediğini fark edeceksiniz. Uygulamalar sık sık çöküyor, donuyor veya daha kötüsü telefon kendi kendine yeniden başlıyordu.

Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken şeyler ve farklı fiyat aralıkaleında telefon tavsiye ve önerilerimiz

Samsung akıllı Televizyonlar nasıl?

Samsung smart tv yorum tavsiye

Samsung Televizyonu için dönüm noktası, 2006 yılında şirketin LCD’li Bordeaux TV’yi piyasaya sürmesi ve pazar lideri bir şirket olma yolunda ilerlemesi oldu. Bordeaux, yeni bir TV tasarımı çağının temelini attı. Samsung Television ayrıca dört yıl üst üste dünyanın en büyük pazar payına sahip olmayı sürdürdü.

Samsung, 2009 yılında 31 milyon düz TV paneli sattı ve aynı zamanda dünyanın en büyük pazar payına sahip olmayı sürdürdü. Daha sonra şirket, internet bağlantılı yükseltilmiş 3D televizyonlar için pazarlamaya başladı. Samsung televizyon, açık kaynaklı Linux tabanlı Tizen OS’den özelleştirilmiş bir işletim sistemine sahiptir. 2018 itibarıyla Samsung, akıllı televizyon pazarında yüksek bir pazar payına sahipti ve Akıllı Televizyonların yaklaşık% 20’si satıldı.

Samsung Televizyon nasıl? gerçek kullanıcıların yorum ve tavsiyesi nedir, diye düşünüyorsunuz ise, Bu bölümü okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Samsung, sizi her zaman büyüleyecek ve izleme deneyiminizi geliştirecek yüksek kaliteli TV‘lere sahiptir. Samsung’un bu kadar uzun vadede pazar lideri olmasının başlıca nedeni, müşterilerinin çoğu tarafından seviliyor. Samsung TV’ler, QLED TV‘lerde olduğu gibi birçok geliştirilmiş özellik ile duş alan en son teknolojileri kullanır.

Seçtiğiniz modele bağlı olarak, Samsung TV‘ler mükemmel bir uyum olabilir. Bununla birlikte, Sony gibi rakipler, sonuçta alıcı için bir kazanç olan olağanüstü ürünleri de zorluyor.

Sony televizyonların en yakın rakibi Sony Akıllı televizyonlardır, devam etmeden önce Samsung televizyonlar ile Sony Televizyonların karşılaştırmasını veya televizyon alırken dikkat edilmesi gereken şeylere de bakabilirsiniz

Artılar ve olumlu yorumlar

 • Curved Screen -Kavisli Ekran TV : Samsung, size geniş açılı bir görünüm sağlayan harika bir kavisli ekran TV’ye sahiptir. Bu TV’lerin izleme deneyimini daha doğal hale getirmesi ve panoramik izleme yanılsamasını yaratmak için gözlerinizin şekli ile çalışması gerekiyor. Aynı zamanda tasarım açısından da çekicidir ve derinlik ve kontrast üzerinde ağırlığı vardır.
 • Mükemmel Oyun Özellikleri: Samsung, heyecan verici oyun teknolojilerini sunan ilk TV Şirketi oldu. Samsung, teknolojilerin yanı sıra uygun renkler ve geniş görüş açısı sunan VA panellerine sahiptir. VA paneli yüksek kontrast oranına sahiptir. Karanlık oda oyunları için iyi bir seçimdir ve aydınlık bir ortamda iyi performans gösterir. Ayrıca, daha parlak ortamlarda bile oyun deneyiminizin keyfini çıkarmanızı sağlayan bir yansıma işleme özelliğine sahiptir.
 • Parlama Önleyici Teknoloji: Samsung’un QLED TV’si, güve gözünün yapısını kopyalayan parlama önleyici bir teknolojiye sahiptir. TV ekranındaki herhangi bir yansımayı veya parlamayı azaltmak için önemli ölçüde oluşturulmuştur. Ayın gözüyle karşılaştırılır çünkü Nano boyutlu çıkıntıları ve olukları ona benzer ve bu çıkıntılar güve gözünün yansıyan ışığı yeterince emmesine izin verir.
 • Tek Kablo Bağlantısı: Tek bir kablo bağlantısı, cihazları tek bir kabloyla bağlamanıza olanak sağlayarak çevrenizin daha düzenli görünmesini sağlar ve aynı zamanda görünür kablolamayı azaltır. Kablo, TV’nizden Samsung tek bağlantı kutusuna A / V ve güç taşır. Temel olarak kablo karmaşası sorunlarını azaltmaya ve temiz ve temiz bir odanın özünü geliştirmeye yardımcı olur.
 • Şık Tasarım:Samsung TV’ler, ekrandaki her şeye odaklanmanızı sağlayan sonsuzluk ekranıyla sınırın ötesinde kusursuz bir tasarıma sahiptir. Daha çekici görünen ince ve ince neredeyse görünmez bir çerçeveye sahiptir. TV’nin görünümü, daha hafif olduğunu gösteriyor.
 • Ambiyans Modu ile TV’nizi kamufle edin: Ambiyans modu, sahip olduğunuz çevreye bağlı olarak TV’nizde sanal bir model oluşturur. Telefonunuzla TV’nizin resmini çekebilirsiniz ve doku sentezi teknolojisi, TV ekranınızda neredeyse görünmez hale getirerek arka planla harmanlanacak sanal bir desen oluşturur.
 • Düşük Giriş Gecikmesi:Samsung TV, HDR’de olsa bile düşük bir giriş gecikmesine sahip olmayı sürdürdü. Düşük giriş gecikmesi, temel olarak televizyon ve monitör alma sinyalleri arasında daha az gecikme veya daha az gecikme anlamına gelir. Video oyunları için harikadır, daha az giriş gecikmesi oyun deneyiminizi geliştirir.
 • Sinematik Bir Yaşamı Deneyimleyin: Samsung’un muazzam ses kalitesine sahip büyük ekran TV’leri, bir sinema salonunda izlediğinizi hissetmenizi sağlar. Size daha heyecan verici bir sinema deneyimi sağlayan duygularla kalbinizi büyülüyor.
 • Rahat Uzaktan Kalite: Samsung akıllı uzaktan kumanda, insanlara rahat bir tutuş sağlamak için tasarlanmıştır. Uzaktan kumandanın kontrolleri basittir ve diğer cihazlarla eşleştirilmesi kolaydır. Bazı ileri teknoloji Samsung TV’ler, işleyişi oldukça kolay ve hızlı olan kontrollerini genişletti.

eksiler, olumsuz yorumlar ve şikayetler

 • Yüksek Fiyat Aralığı:Samsung televizyonunun en büyük dezavantajı fiyat aralığıdır. Ürünlerinin fiyat aralığı diğer TV markalarına göre oldukça yüksektir. Samsung, TV pazarında büyük bir ayak izine sahip, tamamen yüksek fiyat aralığının ana nedeni olabilecek kaliteli ürünleri hedefliyor.
 • Bixby Voice Assistant: Bixby Voice Assistant, Amazon Alexa’nın Google Asistanı kadar akıllı değil. Araştırmaya göre, Bixby’nin diğer kişisel ses asistanı teknolojilerine kıyasla kişisel bilgilerinizi ve resimlerinizi koruyamayan güvenlik sorunları var.
 • Yargı Sorunları: TV’lerde titreme, kamera bir sahnede yatay hareket ederken TV ekranında görülen titrek hareket anlamına gelir. Bu sorun yalnızca Samsung’un ileri teknoloji TV’lerinde düzeltildi. Bununla birlikte, hareket enterpolasyon özelliği diğer rakiplere kıyasla o kadar iyi değildir.

Samsung buzdolabı nasıl?

samsong buzdolabı nasıl yorum tavsiye fiyat

Samsung buzdolapları nası? iyimi? soruları birçok alıcının ilgilendiği bir soru değildir. çoğunlukla samsung buzdolabı iyi olduğun varsayıp sadece samsung buzdolaplarının yüksek fiyatından endişe eder. Samsung buzdolabı, siz ve aileniz için her zaman akıllıca bir seçimdir. Bununla birlikte, aynı üründe çok sayıda modern teknoloji olduğu için, Samsung buzdolapları, özellikle de yüksek kaliteli buzdolapları, genellikle aynı kapasiteye sahip diğer buzdolaplarından daha pahalı. ama yine de uzmanların ve gerçek kullanıcıların gözü ile samsung akıllı buzdolaı özelliklerini, teknolojisini, avantajlarını ve dezavantajlarını analiz edip, Samsung buzdolaplarının iyi olup olmadığını değerlendirelim mi?

Uzmanların anketleri ve değerlendirmelerinden Samsong buzdolaplarının özellikleri

 • samsung buzdolaplarının Çeşitli modeller, türler, renkler,ve kapasiteleri var
 • samsung buzdolabı Güzel tasarlanmış, zarif, birçok farklı alan için uygundur.
 • samsung buzdolabında Tam özellikli, tescilli teknolojileri, ürünü başka ürünlerden ayırır.
 • samsung buzdolabı 2 bağımsız iç ünite (Twin Cooling Plus), Multi Flow (Multi Flow) modu ve All-Around Soğutma ile daha iyi gıda koruması
 • samsung buzdolabı Sıcaklık dalgalanmalarını (Hassas Şef Soğutma), elektrik kesintisi ısı korumasını (Mr Cool Pack), kabin ısı kaybını azaltma (Metal Soğutma) ve kompresör teknolojisi Dijital invertör (Dijital İnvertör) en aza indiren teknoloji ile verimli enerji tasarrufu özellikleri.
 • samsung buzdolapları Yumuşak dondurucu tasarımı (Optimal Taze Bölge), esnek bölme (Cool Select Zone 4 modları), sebze bölmesi ve otomatik buz yapma (Otomatik Buz Yapıcı) ile kullanıcı deneyimine sahip akıllı ve ileri teknoloji gıda koruma teknolojisi bulunuyor.
 • samsung buzdolaplarında Antifriz (Donma Yok), hızlı soğutma (Güçlü Soğutma), hızlı buz yapma (Güçlü Dondurucu) gibi etkili yardımcı program özellikleri var.
 • Digital Inverter teknolojisi ile uzun ömürlü verimli çalışma ve SpaceMax kullanarak artırılmış kapasite ve dış kabuk için elektrostatik boyama teknolojisi ile etkin bir şekilde pas önleyici özellikleri var
 • Samsung buzdolabının düz stilde, minimalist, klas Avrupa sınıfında özel tasarımı. Samsung’un teknolojileri her zaman öndedir ve en son şeyleri hızla günceller.

Kısa Tarihçe

samsung akıllı telefon smart phone tavsiye yorum nasıl
samsung akıllı televizyon android smarttv yorum nasıl

Samsung, Lee Byung-Chull tarafından 1 Mart 1938’de bir bakkal dükkanı olarak kuruldu. İşine Kore’nin Taegu kentinde başladı, şehir içinde ve çevresinde üretilen erişte ve diğer ürünlerin ticaretini yaptı ve bunları Çin ve eyaletlerine ihraç etti. Kore Savaşı’ndan sonra Lee, işini tekstile genişletti ve Kore’deki en büyük yün fabrikasını açtı. Ülkesinin savaştan sonra kendini yeniden geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla ağırlıklı olarak sanayileşmeye odaklandı. Bu dönemde, işi, büyük yerel holdinglere (chaebol) rekabetten korunarak ve kolay finansman sağlayarak yardım etmeyi amaçlayan Kore hükümeti tarafından benimsenen yeni korumacı politikalardan yararlandı.

1970’lerde şirket, tekstil endüstrisinde daha iyi rekabet edebilmek için tekstil üretim süreçlerini – hammaddeden son ürüne kadar – tüm üretim hattını kapsayacak şekilde genişletti. Samsung Heavy Industries, Samsung Shipbuilding ve Samsung Precision Company (Samsung Techwin) gibi yeni yan kuruluşlar kuruldu. Aynı dönemde şirket, ağır, kimya ve petrokimya endüstrilerine yatırım yapmaya başladı ve şirkete umut verici bir büyüme yolu sağladı.

Samsung elektronik endüstrisine ilk olarak 1969’da birkaç elektronik odaklı bölümle girdi – ilk ürünleri siyah beyaz televizyonlardı. 1970’li yıllarda şirket yurtdışına ev elektroniği ürünleri ihraç etmeye başladı. O zamanlar Samsung zaten Kore’de büyük bir üreticiydi ve Korea Semiconductor’da yüzde 50 hisseye sahipti.

1970’lerin sonları ve 80’lerin başları, Samsung’un teknoloji işletmelerinin hızla genişlemesine tanık oldu. Ayrı yarı iletken ve elektronik şubeleri kuruldu ve 1978’de bir havacılık bölümü oluşturuldu. Samsung Data Systems (şimdi Samsung SDS), işletmelerin artan sistem geliştirme ihtiyacını karşılamak için 1985 yılında kurulmuştur. Bu, Samsung’un bilgi teknolojisi hizmetlerinde hızla lider olmasına yardımcı oldu. Samsung ayrıca, şirketin teknoloji hattını elektronik, yarı iletkenler, yüksek polimer kimyasallar, genetik mühendislik araçları, telekomünikasyon, havacılık ve nanoteknolojiye genişleten iki araştırma ve geliştirme enstitüsü kurdu.

1990’larda Samsung, küresel elektronik pazarlarında genişlemeye devam etti. Başarısına rağmen, o yıllar, birden fazla rüşvet davası ve patent ihlali davaları da dahil olmak üzere şirketi etkileyen kurumsal skandalları da beraberinde getirdi. Bununla birlikte şirket, yarı iletkenlerden bilgisayar monitörüne ve LCD ekranlara kadar çeşitli teknoloji ürünleriyle küresel pazar payında ilk beş sıraya yükselen teknoloji ve ürün kalitesi cephelerinde ilerlemeler kaydetmeye devam etti.

2000’li yıllar, yalnızca şirketin en çok övülen ürünü haline gelmekle kalmayıp aynı zamanda dünyanın en çok satan akıllı telefonlarının yıllık listesinin en üst sıralarında yer alan Samsung Galaxy akıllı telefon serisinin doğuşuna tanık oldu. 2006 yılından bu yana, şirket en çok satan küresel televizyon üreticisi olmuştur. 2010 yılında başlayan Galaxy serisi, Galaxy Tab’ın piyasaya sürülmesiyle tablet bilgisayarlara yayıldı.

Samsung Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey ve tavsiye

 1. SAMSUNG LOGOSUNUN ANLAMI: Korece’de Samsung kelimesi “üç yıldız” anlamına gelir. İsim, şirketinin vizyonu gökyüzündeki yıldızlar gibi güçlü ve ebedi bir hale gelmek olan Samsung’un kurucusu Lee Byung-chull tarafından seçildi. Üç yıldız, mevcut logonun tanıtıldığı 1993 yılına kadar çeşitli şekillerde şirket logosu olarak kaldı.
 2. YENİ YÖNETİM: Haziran 1993’te, küresel bir turdayken, Samsung’un başkanı Lee Kun Hee, Almanya’ya Frankfurt’taki bir otele geldi. Dünyanın dört bir yanından tüm Samsung yöneticilerini üst düzey bir toplantıya çağırdı ve burada Samsung’un geleceğine ilişkin vizyonunu ve şirketin başarılı olmak için ne yapması gerektiğini anlatan üç günlük bir konuşma yaptı. Konuşmadan gelen en ünlü alıntı şuydu: “Ailen dışında her şeyi değiştir.” O zamandan beri Samsung, tüketici elektroniğinde küresel bir lider haline geldi. Haziran 2013, Yeni Yönetim’in 20. yıldönümünü kutlayacak.
 3. KALİTEYE KARŞI TAAHHÜT: Mart 1995’te Samsung’un Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun Hee, Samsung ürünlerinin kalitesinden memnun değildi. Çalışanlarının kalitenin önemini daha iyi anlamalarını sağlamak için, ekibine Güney Kore’deki Gumi fabrikasının dışındaki bir alanda 150.000 telefon ve faks makinesi kurdurdu. 2.000’den fazla çalışan eski cihazların yok edilmesini izlemek için bir araya gelerek ürün kalitesi merkezli yeni bir dönemi başlattı. O günden beri, dünya çapında kritik ve ticari başarı elde eden yüksek kaliteli premium ürünler yaratmaya odaklandık.
 4. İNSAN KAYNAĞI GELİŞTİRME MERKEZİ: Samsung’un kültürü, içinde yaşadığımız dünya kadar çeşitlidir. Dünya genelinde 79 ülkede 236.000 çalışanımızla, sorunları çözmenin ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamanın yollarını arıyoruz. 1993 yılından bu yana, Samsung’un İnsan Kaynakları Geliştirme Merkezi 53.400 çalışana 64 kurs verdi. Şirket genelinde küresel anlayış ve kültürel farkındalık yaratmak için dünya çapında 5.045 Bölge Uzmanı görevlendirmiştir. Bölgesel Uzmanlar, çalışanların bir yılını başka bir ülkede geçirdiği Samsung’un benzersiz küresel eğitim programıdır. Günlük çalışmalarının yanı sıra, bölge uzmanları ülkenin kültürünü, dilini ve geleneklerini keşfetmek için tavsiye edilmiştir.
 5. SON DERECE SAMSUNG: En yüksek kaliteli ürünleri sağlamak için, Samsung ürünlerinin% 90’ı Samsung’un kendi fabrikalarında üretilmektedir. Cihazlarımıza giren her bileşende titiz bir kalite seviyesi sağlıyoruz.
 6. İNSANLAR: Dünya çapında 230.000’den fazla çalışanımızla, küresel olduğu kadar yerel bir şirketiz. Yerel yatırım ve Ar-Ge çabalarına olan bağlılığımız gibi toplumla bağlarımız da derin. Sadece bir ofis inşa etmiyoruz, iş imkanları sağlamanın, yeni işler getirmenin ve yerel etkinliklere sponsor olmanın yollarını arıyoruz. Topluluğun fırsat sağlama ve yaratıcılığı teşvik etme gücüne inanıyoruz.
 7. GELİR: Samsung’un 2012’deki geliri 188 milyar dolardı. Samsung, 2020 yılına kadar 400 milyar dolar gelire ulaşmayı planlıyor. Bu hedef, tüketici elektroniğine sürekli odaklanmanın yanı sıra, kurumsal satışlar ve tıbbi cihazlar gibi yeni büyüme alanlarına doğru uyumlu bir giriş ile yönlendirilecektir.
 8. SAMSUNG MARKASI: Samsung, 2012 Interbrand En İyi Küresel Markalar listesinde 9. sırada yer aldı. Bu, bir önceki yıla göre sekiz sıra daha yüksek ve marka değerinde% 40’lık bir sıçramayı temsil ediyor. Marka vaadimiz, deneyimi ve açık olanakları – her yerde herkes için olanaklar – genişleten ürünler ve hizmetler yaratmaktır. İnsanlarımıza, gezegenimize ve toplumumuza karşı ortak sorumluluk ve tavsiyelerine olan inancımızı sürdürmek anlamına gelir.
 9. DÜNYADA BİRİNCİ: Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz kullanıcılar düşünülerek yapılır; tasarımcılarımız, insanların ihtiyaçlarının ve yaşam tarzlarının sezgisel bir uzantısı olan teknolojiyi yaratmak için işlevin ötesine geçmeyi hedefliyor.
  Sürekli olarak yeni deneyimler yaratmaya çalışıyoruz; bunu yıllardır yapıyoruz. 1996 yılında Samsung, dünyanın ilk CDMA hücresel sistemini ticarileştirdi; 1998’de dünyanın ilk dijital TV setini icat ettik. 1999 yılında, dünyanın ilk seyretme telefonunu (SPH-WP10) ve dünyanın ilk mp3 telefonunu (SCH-M210 / SPH-M2500) ve ilk TV Telefonunu (SCH-M220) piyasaya sunduk.
 1. AKILLI TELEFONLARDA 1 NUMARA: Amacımız, her tüketiciye mümkün olan en iyi deneyimi sunmaktır; bu nedenle sürekli olarak en sezgisel deneyimleri – dünyanın en iyi yeniliği ve tasarımıyla birlikte – kullanıcının avucuna sunmak için çalışıyoruz. Samsung, dünya çapında 100 milyondan fazla GALAXY S serisi akıllı telefon sattı. Satışlar artmaya devam ediyor, ancak Ocak 2013’te orijinal GALAXY S 24,6 milyon adet sattı ve GALAXY S II ve GALAXY S III’ün her biri 40 milyondan fazla sattı.
 2. NO.1 IN TV’ler: Televizyonu bir ekrandan çok daha fazlası olarak görüyoruz. Bu bir pencere – yeni deneyimlere, yeni keşiflere ve yeni olasılıklara açılan bir pencere. Her pazar için televizyon yapıyoruz. Performans, kullanılabilirlik ve tasarım için yeni standartlar belirleyen Smart Hub’lı birinci sınıf TV’ler sunuyoruz. Herkes için yeniliğe gerçekten inanıyoruz ve tavsiye ediyoruz; işte bu yüzden dakikada 100 Samsung TV satılıyor ve son yedi yıldır dünyanın en başarılı TV üreticisi biziz.
 3. BELLEK NO.1: Samsung, 1993 yılından beri bellek yarı iletkenlerinin tasarımı ve üretiminde liderdir. Dinamik rasgele erişimli bellek (DRAM), statik rasgele erişim belleği (SRAM), NAND flash bellek, Katı Hal Sürücüler (SSD) ve PC, sunucu ve mobil uygulamalarda kullanım için bir dizi yeşil bellek çözümü. Samsung, gelecekteki bellek teknolojilerini beslerken aynı zamanda yeni nesil DRAM ve NAND flash teknolojilerinin geliştirilmesinde sektöre liderlik ediyor.
 4. AR-GE YATIRIMI: 2012’de Samsung, Ar-Ge’ye 10,8 milyar dolar veya gelirin yaklaşık% 6’sını harcadı. Müşterilere tek tipin herkese uyduğunu söyleyerek dünyanın en büyük elektronik şirketi olamadık. Oraya yeni şeyler deneyerek ve risk almaktan korkmayarak ulaştık. İş gücümüzün% 25’inden fazlası Ar-Ge’ye adanmıştır ve başarımızın temeli, yeniye ve bilinmeyene yatırım yapmak olan bu amansız arayıştır.
 5. AR-GE MERKEZLERİ: Dünya genelinde 33 Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Bunlar arasında Rusya, Hindistan, İsrail ve Çin gibi farklı lokasyonların yanı sıra Kuzey Amerika, İngiltere, Japonya ve Kore gibi daha yerleşik pazarlar bulunmaktadır. Ürünlerimizi yerel tüketiciyi göz önünde bulundurarak yapıyoruz; tasarımcılarımız ve ürün geliştiricilerimiz, teknolojik yeniliklerle belirli yerel ihtiyaçları karşılamanın yollarını arayarak dünyayı dolaşıyor. Nerede olurlarsa olsunlar insanların hayatlarını daha iyi hale getirmeye yardımcı olacak ürünler yaratmayı hedefliyoruz.
 6. TASARIM MERKEZLERİ: Tasarıma olan bağlılığımız 40 yıldan fazla bir süre önce başladı ve bugün Londra, San Francisco, Tokyo, Şangay, Delhi ve Seul’de altı tasarım merkezi var. Diğer teknoloji şirketlerinden daha fazla iF ve IDEA tasarım ödülüne sahibiz; 2012’de Samsung, 2012’de 44 iF Ödülü ve 7 IDEA Ödülü aldı – adayların çoğu.
 7. PATENTLER: Teknolojimiz bilgi paylaşımından daha fazlasıdır; yeni deneyimlere açılan bir kapıdır; ürünlerimiz sadece pratik değil, insanlara asla mümkün olduğunu hayal bile edemeyecekleri şeyleri keşfetmelerine yardımcı oluyor. Bunu başarmak için durmaksızın yenilikler yapıyoruz. İşte bu nedenle Samsung, dünya çapında tasarım ve mobil ile ilgili patentlerin 1 numaralı sahibidir. ABD’de, 2012 yılında ABD Patent Ofisi tarafından tescil edilen 5.081 patentle Samsung, ikinci en yüksek patent sayısına sahiptir.
 8. YENİLİK AMACI: Samsung’da yaratıcılığı yaptığımız işin merkezine koyuyoruz. Bu, müşterilerimize kendi benzersiz yeteneklerini ve bireyselliklerini ifade etme gücü veren ürünlere yansır. S Pen’li Samsung Galaxy Note II daha hızlı, daha doğru giriş sağlar.
  S9 Ultra HD TV, benzeri görülmemiş bir görüntü netliği ve detayı sunar. Smart TV Evolution Kit, belirli 2012 Samsung HDTV modellerinin sahiplerinin en yeni donanım ve yazılım özellikleriyle setleri yükseltmelerine olanak tanır. GALAXY Camera, ilk 4G özellikli, Android tabanlı dijital kameradır.
 1. ÇEVRE SERTİFİKASI: Samsung’da yenilik, yeni yeteneklerden ve daha akıllı ürün özelliklerinden daha fazlası anlamına gelir. Aynı derecede önemli olan, enerji tasarrufu ve güvenli malzemeler kullanmaktır – ileri teknolojiyi sosyal sorumluluk taahhüdü ile birleştirmek. Bunu ürün ve hizmet yelpazemizde göreceksiniz. Başınızı çevirdiğinizde karartarak güç tasarrufu sağlayan telefon ekranlarından, soğuk su kullanımı için üretilmiş çamaşır makinelerine kadar, sizin de yapabilmeniz için akıllıca çalışıyoruz.
  2013 yılından itibaren, ürünlerin% 100’ü küresel standart çevre sertifikaları almaya ayarlanmıştır. Samsung ayrıca 2011 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde dünyanın en sürdürülebilir teknoloji şirketi seçildi ve 2013’te üst üste üçüncü kez ENERGY STAR “Yılın İş Ortağı” seçildi. [
 1. YEŞİL YATIRIM: Samsung’da. İnsanlarımıza, gezegenimize ve toplumumuza karşı ortak sorumluluğa olan inancımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle tedarik zincirimizin tüm alanlarında kendimizi en yüksek standartlarda tutuyoruz ve bu nedenle birlikte çalıştığımız herkesin de aynı şeyi yapmasını bekliyoruz. Üreticiden kaynaklanan 85 milyon ton sera gazı ve sera gazı emisyonlarını azaltmak için 2009 ve 2013 yılları arasında 4.8 Milyar $ yatırım yapmış olacağız.
 2. GELECEK TEKNOLOJİLERİ: Tutkumuz, insanlara mümkün olduğunu asla hayal etmedikleri yenilikleri getirmektir. Bu taahhüdü onurlandıran Samsung, Samsung Gelişmiş Teknoloji Enstitüsü aracılığıyla geleceğin teknolojisini geliştiriyor; Geleceğin BT ve Yakınsama, Yeni Malzemeler ve Nanoteknoloji, Enerji ve Çevre ile Biyo ve Sağlık konularına odaklanmamızın nedeni budur.

Son Haber: Samsung Galaxy A72 5G cep telefenu fiyat, inceleme ve yorumlar açıklandı

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.