Arçelik-Beko nasıl? yorum, tavsiye fiyat

Arçelik’in bir markası olan Beko, beyazeşya sektöründe Avrupa’nın hem en popüler hem de en ucuz üçüncü markasıdır.

Arçelik,% 50’nin üzerinde pazar payı ile Türkiye beyaz eşya pazarının lider üreticisidir. şirketin iki ana markası olan Arçelik ve Beko, yıllardır bu pazar payını koruyor. arçelik, 2008 yılında yaklaşık 10 milyon ürün ürettmiş ve 5,27 milyar dolar satış gerçekleştirmişti. Türkiye’nin en büyük holdingi Koç Holding, Arçelik’in% 40,5’ine sahiptir.

arçelik beko altus grundig yorum tavsiye

1955 yılında Türkiye’nin ilk beyaz eşya üreticisi olarak kuruldu. Avrupa’nın üçüncü büyük beyaz eşya üreticisi olarak, dört farklı ülkede 11 üretim tesisi bulunuyor, 18 farklı ülkede faaliyet gösteriyor ve
ürün ve hizmetlerini 100’den fazla ülkede satılmaktadır.

Domates salçası ve konserve üretimi için bir tesisin geliştirilmesi için yatırım arayışında olan Koch, o zamanlar bu alanda lider bir şirket olan Bejerano ile bir anlaşma imzaladı. 1954 yılında, adı Bejerano ve Koc adlarının ilk harflerinin bir birleşimi olan Beko ortak şirketini kurdular. Ancak o dönemde ülkede üretimin başlamasına izin vermeyen bir durum vardı. Beko’nun konserve fabrikasının adı Beko Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi. Türkiye General Electric ofisi bünyesinde ampul üretimi ve pazarlamasına başladı.

Arçelik 1977 yılından itibaren Eskişehir fabrikasında kompresör üretimine başlanmış ve Ardem, soba ve ısıtıcı üretimine dayalı olarak Demir Döküm ile birlikte kurulmuştur. 79’uncu yılında İzmir’de elektrikli süpürge fabrikası açıldı; 93. yılında Ankara fabrikası, bulaşık makinesi üretimi ve üç yıl sonra Chirov’daki klima fabrikası. 1990 yılında Koç Holding Dayanıklı Tüketim Malları Grubu Şirketi’nin uluslararası pazara girmesiyle Arçelik beyaz eşya ihracat markası Beko markası seçildi.

Şimdi Koç holdinginde Arçelik A.S. Bregenz, Leisure, Flavel, Arctic, Beko ve Grundig markalarını içeriyor

Son Haber: Samsung Galaxy A72 5G 256G cep telefenu fiyat açıklandı