Ünlü Marka tanıtımları

marka sony samsung vestel arçelik nasıl yorum tavsiye

Bir ürün almak istiyorsunuz, ama hangi marka daha iyidir, ünlü markalar nasıl? beğendiğiniz marka tanıtım, yorum ve tavsiyeleri öğrenmek istiyorsunuz ise doğru yerdesiniz.


Ünlü markalar

sony marka nasıl tanıtım fiyat yorum tavsiye
samsung marka nasıl tanıtım ünlü yorum tavsiye

Bir Marka seçmeden önce bilinmesi gereken 6 Faktör

Seçim kriterleri, bir müşterinin ürünleri değerlendirirken kullandığı çeşitli özellikler ve faydalardır. Bu faktörler, bir markayı veya başka bir markayı satın almaya karar vermenin temelini oluşturur.

farklı kişiler satın almak istedikleri zaman farklı seçim kriterleri kullanabilir. Bir çocuk ayakkabı seçerken stili ölçüt olarak kullanabilirken, ebeveyn fiyatı kullanabilir. Seçim kriterleri, aile yaşam döngüsü boyunca gelirdeki değişiklikler, koşullardaki değişiklikler veya bir bireyin tutumundaki değişiklikler nedeniyle zamanla değişebilir. Örneğin, gelir arttıkça, fiyat artık bir seçim kriteri olmayabilir, ancak statü ile değiştirilebilir.

 • Teknik kriterler ürünün performansı ile ilgilidir ve güvenilirliği, dayanıklılığı, rahatlığı ve rahatlığı içerir.
 • Ekonomik kriterler, satın almanın maliyet yönleriyle ilgilidir ve fiyatı ve işletme maliyetlerini içerir.
 • Sosyal kriterler, satın almanın kişinin diğer insanlarla algılanan ilişkileri üzerindeki etkisi ve sosyal normların kişi üzerindeki etkisi ile ilgilidir. Örneğin, bir Mercedes satın almak bir statü değerlendirmesi olabilir. Gelenek ve moda gibi sosyal normlar veya akran grubunun kabulü de önemli seçim kriterleri olabilir.
 • Kişisel kriterler, ürünün psikolojik olarak bireyle nasıl ilişkili olduğu ile ilgilidir. Öz imaj, bir müşterinin kendisine ilişkin kişisel görüşüdür. Markaların seçimi, kendi imajını geliştirme ihtiyacından etkilenebilir. Bazı markalar genellikle yukarı doğru hareket eden insanlarla ilişkilendirilir. Semboller olarak hareket ederler ve statüyü tatmin eden ürünler olarak hizmet ederler.
 • Bazı insanlar riskten kaçındıkları ve güvenli markaları seçtikleri için risk azaltmaları seçim kararlarını etkileyebilir. Riskli tüketiciler yeni markalar satın almayacaklar ve yalnızca güvenli bir seçim olma imajına sahip yerleşik markaları satın alacaklar. Bazı markalar, müşterinin ahlaki davranış kurallarını ihlal eden şirketler tarafından üretildikleri için de reddedilebilir.
 • Çeşitli seçim kriterleri duygusal nitelikte olabilir. Müşteriler sadece rasyonel karar kriterlerine göre karar vermezler. Duygusal kriterler, bireylerin duyguları veya ruh halleri tarafından yönlendirilebilir. Bir öğrenci, babası kolej mezunu olduğu için üniversiteye katılır.
  Bir müşteri, onun için çok değerli olan bir nedenden dolayı bir markayı beğenebilir. Bir müşteri, umutsuzca istediği promosyonu aldığı için pahalı bir tatil paketi almaya istekli olabilir.
  Bir müşteri, bir markanın mizahi reklamını beğendiği veya kibar satış elemanlarından etkilendiği için olumlu bir marka imajı oluşturabilir. Bir şirketin müşteriye her zaman saygılı ve sıcak davranılmasını sağlaması önemlidir. Ürün eşitliği dönemlerinde, bir müşteri kendisiyle iyi davranan bir şirketten satın alacaktır. Nicety, özellikle hizmetlerde büyük bir fark yaratabilir ve çoğu insana kolay gelmez.
 • Müşteriler, bir ürünü kendileri için önemli olan seçim kriterlerine göre değerlendirir. Bir şirketin hedef pazarının seçim kriterlerini anlaması önemlidir. Şirketin tasarımcıları, ürünün hedef pazar için önemli olan seçim kriterlerinde daha yüksek performans seviyesine sahip olmasını sağlamalıdır. Benzer şekilde, reklam ve satış görevlileri, hedef pazar için önemli olan özellikleri ve faydaları vurgulamalıdır.
 • Seçim kriterleri, aynı müşteri için bile zamanla değişikliklere uğrar. Bu değişiklikler, rekabetçi faaliyetlerden veya müşterinin iç veya dış faktörlerinde meydana gelen değişikliklerden kaynaklanabilir. Örneğin, bir müşteri, geliri arttığı için (gelir, müşteriyle ilgili bir dış faktördür) eski modelinin yerine lüks bir araba isteyebilir – bir ürüne sahip olmasından dolayı statü isteyerek referans grubu uygunluğu arar ( Bu onun motivasyonudur, müşteriyle ilgili bir iç faktördür) – ya da rakipler daha düşük fiyatlarla daha lüks arabalar sunarak onları daha uygun hale getirdiği için.

Son Haber: Samsung Galaxy A72 5G cep telefenu yorumlar açıklandı