Lazer Epilasyon aleti kullananların tavsiye ve yorumları, zararları var mı? alınır mı?


Kadınların bir çoğunun hayali ve isteği, Vücudun istenmeyen tüylerini kalıcı olarak almaktır, bunun için çeşitli tedavi yöntemleri var ama hiçbiri IPL yani Lazer Epilasyon aleti kader etkili ve kalıcı değil. İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon aleti tavsiye ederiz . isterseniz Philips Lumea advanced bri921 veya Philips Lumea prestige bri956 2021 lazer epilasyon aleti incelemesine baka bilirsiniz

IPL cihazları, yalnızca fazla kılları almakla kalmayıp aynı zamanda cildinizi canlandırmak ve akne gibi bazı rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan bir teknolojidir. Bu tedavi cildinize herhangi bir zarar vermeden saç köklerini yok eder. Bununla birlikte, bazı kızlar bu tedavilere karşı ihtiyatlıdır çünkü onlar hakkında pek çok tartışmalı bilgi vardır. Bugün, Lazer Epilasyon aleti kullananlar nasıl yorumlar yapmış, artılarını ve eksilerini nedir? açıklayarak korkularınızı gidermeye çalışacağız.

Lazer Epilasyon ve IPL(Intense Pulsed Light Therapy – Yoğun Darbeli Işık Terapisi) arasında fark var. 2 farklı teknoloji kullanılsa da etkileri nerdeyse aynıdır, ama bilimsel olarak Lazer Epilasyonun daha etkili ve kalıcı olduğu kanıtlanmıştır. ve alınır.

Lazer Epilasyon aleti kullananlar fiyat, yorumları ve tavsiyeleri, zararları var mı? alınır mı?

IPL aleti zararlı mı? varsa zararları nedir? tavsiye olunur mu?

IPL tabanlı teknoloji genellikle güvenli bir prosedür olarak kabul edilir, çünkü potansiyel olarak zararlı ultraviyole radyasyon tipik olarak 500 nm’nin altındaki dalga boylarını bloke ederek filtrelenir, ancak tedaviyle ilişkili istenmeyen etkiler vardır. IPL tedavilerinin yan etkileri iyi belgelenmiştir. bunlar arasında kabarcıklanma, hipopigmentasyon, hiperpigmentasyon ve yaygınsa yara izi sayılabilir. Hiperpigmentasyon tipik olarak tersine çevrilebilir ve epidermal melanositlerden melaninin uyarılmasından kaynaklanır ve ultraviyole ışıkla indüklenen güneşte görülene benzerdir. Hipopigmentasyon kalıcı olabilir ve genellikle melanositlerin termal olarak indüklenen yıkımından kaynaklanır. Vakaların çoğu, uygulamaya ve hastanın cilt rengine veya etnik kökenine bağlı olarak tedavi için seçilen yanlış parametrelerden kaynaklanmaktadır. Lazer ve IPL sistemlerinin tümü iyonlaştırıcı olmayan radyasyon kullanır; bu tür enerji DNA zincirlerini etkilemez. Uzun vadede kansere yol açabilecek olan bu DNA parçalanmasıdır. Kanıt temeli, doğrudan DNA hasarının, genellikle IPL cihazları tarafından yayılan dalga boylarından çok daha kısa olan, <400 nm ultraviyole (UV) dalga boylarıyla sınırlı olduğunu göstermektedir.

Lasers and intense pulsed light (IPL) association with cancerous lesions

doğru saç ve cilt tonlarına sahipseniz, lazer epilasyon ve ipl cihazları genellikle güvenlidir ve lazer epilasyon aleti tavsiye olunur. Ancak bunları doğru kullanmak önemlidir. ve yan etkisini azltmak için aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alın:

 • Gözlerinizin yakınında (üst dudak iyi durumda olsa da).
 • Benler dahil dövmeler veya pigmentli alanlar üzerinde.
 • Genital bölgede (ancak bikini çizgisini güvenle hedefleyebilirsiniz).

evdeki cihazların sınırlı pil gücüne sahip olabileceğini veya değiştirilmesi gereken hafif kartuşlar içerebileceğini dolayı onları ne sıklıkta kullanırsanız kullanın, asla tam bir tüysüzlük elde edemezsiniz. örnek olarak philips lumea yorumları yazımızda gördüğümüz gibi kullananlar bunu söylemiştir

Epilasyon aleti nasıl kullanılır

 • Tüyleri almak için bölgeyi tıraş edin, epilasyon yapın veya ağda yapın. Epilasyon veya ağda yapmayı seçerseniz, tedavinizi yapmadan önceki gün yaptığınızdan emin olun.
 • Cilt tonunuz için doğru ışık yoğunluğunu seçin.
 • Lumea’yı açın ve “çakmaya hazır” ışığının yanmasını bekleyin.
 • “Flaş” düğmesine basın.
 • Bir sonraki noktaya geçin!

Lazer Epilasyon kullanıcı yorumları – Avantajları ve Dezavantajları

olumlu yorumlar

 • Tüyleri kalıcı olarak alır: IPL cihazı, kalıcı epilasyon için kullanılan teknolojilerden biridir. Bu etkiyi elde etmek için birkaç tekrarlı işlem gerekecektir, ancak etki garantilidir. Kesin tedavi sayısı, doğal ten renginize, saç renginize ve saç yapınıza bağlı olacaktır. Genellikle kalıcı epilasyon etkisi 6-8 seansta elde edilebilir.
 • Acı verici değil: Ağda işleminin aksine, saçınızı Lazer Epilasyon aleti ile almak, herhangi bir acıya neden olmayan basit ve kolay bir işlemdir. Tüy dökücü kremlerdeki kötü kimyasallarla cildinizi bir tıraş bıçağıyla kesme veya cildinizi tahriş etme riski de yoktur. IPL tedavileri biraz rahatsız edici olabilir, ancak acı verici değildir.
 • Saçınızın uzamasına izin vermenize gerek yok: Saçınız çok kısaysa ağda ve elektroliz gibi bazı tüy alma teknikleri etkili olmayacaktır. IPL öyle değil. Saçınızı sadece tedaviden önce tıraş etmeniz ve hemen ardından etkili bir şekilde aldırmanız gerekecektir.
 • Güvenli: Bazı eski lazer tedavilerinin aksine, IPL cildiniz için tamamen güvenlidir. New Dawn, tedavi sırasında en kaliteli jelleri ve uyuşturma solüsyonlarını kullanır, bu nedenle alerji riski minimumdur.
 • ağda veya tıraş gibi cilt tahrişine neden olmuyor.
 • farklı cilt türleril için farklı dalga boyu ile çalışan makineler var

olumsuz yorumları

 • Hafif tüyleri kaldıramaz: IPL’nin tüy alma etkisi, melanini yok etme kabiliyetine dayanır. Bununla birlikte, açık renkli tüyler sadece çok az miktarda içerir, bu nedenle bu tedavi şekli kullanılarak etkili bir şekilde giderilemez.
 • Geçici yöntemlerden daha pahalıdır: Bu, her türlü kalıcı epilasyon tedavisi için geçerlidir. Uzun vadede ne kadar tasarruf edeceğinizi düşünün ve IPL’nin gerçekten en uygun maliyetli seçenek olduğunu göreceksiniz.
 • gri, sarışın ve kırmızı tülerde etkisi çok azdır.
 • güneşe maruz kalmış cilt veya solariyom bronzluktan sonra kullanılamaz.
 • yanlış kullanılırsa ciltte renk değişikliği, kabarma o şişlikliğe neden olur.

Lazer tüy alma cihazı alınır mı?

kalıcı pürüzsüz bir cild takıntınız varsa Lazer Epilasyon aleti almayın ve ağdaya devam edin, idare eder olsun yeter ağda işkencesindin kurtulayım diorsunuz ise Lazer Epilasyon aleti alınır mı? sorusuna cevabımız evettir ve philips lumea advanced tavsiye ederiz.

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.