Akıllı Ev Cihazları


Bugünlerde hayatımızın her tarafı Akıllı(Smart) aletler ile doludur, bu bölümde Akıllı telefon, smart TV, Akıllı saat ve diğer smart cihazları inceleyeip, önerilerde bulunacağız, önerilerimiz çeşitli alışveriş sitelerinde ve blog, forum ve diğer tartişma ortamlarına dayanarak oralarda geçen öneri, yorum ve şikayetlere dayanarak, önerilmektedir. her Marka Ürünün tanıtımında, çeşitli alışveriş sitelerinde ve blog, forum ve diğer tartişma ortamlarında olan yorumların özetini sunduktan sonra üreticinin resmi tanıtımı yer alacaktır.

Akıllı aletler tavsiye ve yorumları

Akıllı ev Cihazı alırken nelere dikkat edilmelidir

Çünkü “Tamam Google, bir sonraki satın alma işlemimi yapmadan önce neyi bilmem gerekiyor?” Demekten fazlasını yapman gerekiyor.

Akıllı bir ev cihazının hayatımızı kolaylaştırması gerekiyor, değil mi? Tam olarak araştırılıp anlaşıldığında, tek kullanımlık avantajlar – otomatik ışık anahtarları, termostatlar veya kapı zilleri – ve hatta bütünsel ev yönetimi sunabilir. Genel olarak, verimliliklerimizi ve yaşam kalitemizi artırmaları amaçlanıyor. Ancak herhangi bir yeni cihazda olduğu gibi, anlamak anahtardır. Yeni cihaz, sahip olduğunuz diğer gadget’larla iyi bir şekilde senkronize olacak mı? Sizin yerinizdeki güncel estetikle uyuşuyor mu? Herhangi bir gizlilik endişesi var mı? Satın almadan önce araştırma yapmak sizi baş ağrısından kurtarabilir. Bir sonraki satışa atlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey burada.

Uyumluluk anahtardır

Yeni bir akıllı ev cihazı düşünürken, zaten sahip olduğunuz diğer cihazlarla iyi çalıştığından emin olmak istersiniz. Yani, düşünülmesi gereken birkaç şey var. Termostat gibi tek kullanımlık bir cihaz, birçok farklı cihazı kontrol etmenize yardımcı olacak tek bir yer olan tam bir ekosistem merkezinden farklıdır. Örneğin Google Home bir konuşmacıdır. İçeride, Google Asistan, istendiğinde, müzik çalma, neredeyse her şeyi araştırma, hava durumunu kontrol etme, spor skorlarını bulma ve diğer akıllı ev cihazlarınızı kontrol etme gibi istekleri karşılayan sestir. Işık anahtarları, bulaşık makineleri, kameralar, saatler ve diğer öğeler için uyumlu markalar, diğerleri arasında Nest, Phillips, Netgear, GE ve Lenovo’dur. Echo konuşmacısında başlayan Alexa, şimdi de büyüyen akıllı ev cihazları listesinde ortaya çıkıyor. Apple sadık kullanıcıları için, yeni iPhone’lar veya iPad’ler HomeKit’e erişim sağlar ve Siri’yi veya Apple Home uygulamasını kullanarak gadget’ları kontrol edebilir. bir çok küresel marka Siri uyumluluğu sunar, ancak satın almadan önce her zaman kontrol etmek istersiniz.

Tasarım uyumluluğu da önemlidir

Elbette, konu teknoloji olduğunda, önemli olan içeridekidir. Ancak dış kısım – renk, estetik, kaplama – yeni bir akıllı ev cihazı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktördür. Diğer cihazlarınız beyaz mı? Öyleyse, aynı ana renk şemasında kalmak isteyebilirsiniz. Evinizde halihazırda kullandığınız kaplamaları ve renkleri düşünün ve en uygun görünümle gidin. Ve estetik konusuna geldiğimiz için, kordonlardan bahsedelim. Tezgahın üzerinden geçen veya bir duvardan aşağıya sarkan uzun kablolar, ne kadar süslü olursa olsun, herhangi bir aletin çekiciliğini bozacaktır. Öncelikle Google Home, bir ağ üzerinden kablosuz olarak çalışır, ancak herhangi bir akıllı telefon gibi, çalışmaya devam etmek için meyve suyuna ihtiyacı vardır. Pil tabanları, cihazı şarj ederek bu sorunu çözmeye yardımcı olarak odadan odaya kolayca taşınabilir hale getirir. Daha peskier kablo yapılandırmaları için, alanınızı düzene sokmanıza yardımcı olmak için bunları kablo yönetim kitleri ve kılıflarla bir araya getirin.

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi düşünün

Alexa, Siri ve Google Assistant, diğerlerinin yanı sıra, evdeki verimliliği artırmak için yüksek potansiyel sunarken, sizi gizlilik risklerine de maruz bırakabilirler. Bir düşünün: Bu cihazlar alarm halinde olacak ve sürekli olarak sesli komut için dinleyecek şekilde programlanmıştır. Daha sonra bu bilgileri üçüncü bir tarafa iletirler. Cihazınızın gizlilik politikasını okuyun ve araştırmanızı yapın. Her şeyden önce, cihazın verilerinizi nasıl kullanacağını (ve depolayabileceğini) anlamanız gerekir. Cihazı kullanmayı bıraktığınızda depolanan verileri silebiliyor musunuz? Çoğu cihazda, kullanmanıza gerek kalmadığında her zaman mevcut olan hoparlörlerin kulaklarını kapatmanıza olanak tanıyan bir “kapatma” işlevi de vardır. İşlevsellikten gizliliğe, yeni bir akıllı ev cihazı satın alırken dikkate alınması gereken çok şey vardır. Önceden araştırmanızı yapın ve kendinizi daha verimli, iyi entegre edilmiş bir eve hazırlayın.


Akıllı Cihaz Tanıtımları


Cihaz incelemeleri, tavsiye ve yorumları

bu kategoride önce her ürünün genel tanımı, ürün alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve genel tavsiyeler ve öneriler anlatılıyor. sonra ilgili ürün için farklı fiyat aralıklarında en fazla 5 ürün tanıtılıyor, tanıtılan ürünler bizim araştırma sonucu önerdiğimiz ürünlerdir. butçenize uygun fiyat aralığını seçip o aralıktaki ürün tavsiyelerimizi bulabilirsiniz, her ürün için genel tanıtım, teknik özellikler ve yorumları sunuyoruz. yorumlar çeşitli alışveriş kanalları ve forumlarda yazılmış yorumların özetidir. yani sizin 10’larca site ve foruma başvurup 100’lerce yorumu okumanıza gerek yok. biz onları inceleyip ve özetliyoruz ve olumsuz/olumlu yorumlar şeklinde 2 kategoride gösteriyoruz.

dikkat: tüm ürünler ile ilgili yazdığımız bilgiler ilgili ürünlerin satış sitelerinden toplanmış ve tüm yorumlar da satış ve yorum siteleri ve forumlarından toplanıp arındırılıp sunulmaktadır ve doğru olup olmadığı konusunda yorumnasıl sorumlu değil.


Son Haber: Samsung Galaxy A72 5G cep telefen yorumlar ve inceleme

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.