2021 Şarjlı Dikey Elektrikli Süpürge alırken nelere dikkat edilmelidir? tavsiye ve öneriler


Elektrikli dik süpürgeler, can sıkıcı bir dökülme olduğunda ve toz her yeri aldığında mutfakda ve evin diğer alanlarında kullanışlıdır. Bir dolapta kolayca gizlenerek, geleneksel bir varil veya dikey bir elektrikli süpürgeden daha az yer kaplar. dik süpürgelerde el süpürgesi ile çubuk parçası ayrıla bilir ve hem daha farklı şekilde kullanış sağlar hemde az yer kaplar. peki bir dik süpürge alırken nelere dikkat edilmelidir? hangi modelleri ve özellikleri incelemeliyiz ve bu konuda hangi tavsiyeleri ve önerileri dikkate almalıyız? Dikey süpürge kategorisinde DYSON SÜPÜRGE V11 ABSOLUTE KABLOSUZ ve ARÇELİK IMPERİUM GO şarjlı süpürgeleri tavsiye ederiz

2021 Şarjlı Dik Elektrikli Süpürge alırken nelere dikkat edilmelidir? tavsiye ve öneriler
  1. Elektrikli Dik süpürgelerile ilgili bilinmesi gerekenler
  2. Bir dik süpürgenin maliyeti nedir? ve aşağı yukarı fiyatı kaçtır
  3. elekterikli dik süpürgelerde en iyi ve önlü markalar hangisidir?
  4. Dik süpürge testi ve karşılaştırmasından elde edilen temel veriler
  5. Dikkat edilmesi gereken temel özellikler
  6. Dik süpürgeme nasıl bakarım?

Elektrikli Dik süpürgelerile ilgili bilinmesi gerekenler

Elektrikli süpürgeler söz konusu olduğunda, güç, temizleme performansının garantisi değildir – farkı yaratan, süpürgenin genel tasarımıdır. Bununla birlikte, çubuk elektrikli süpürgelerin halı temizlemede standart bir elektrikli süpürge kadar iyi performans göstermesi beklenmez.

Elde taşınan modeller için (çoğu kablosuz cihazda olduğu gibi), pilin gücü ne kadar fazlaysa, performans da o kadar iyi olacaktır. El tipi elektrikli süpürgeler genellikle pil şarjı azaldığında güç kaybeder. Bununla birlikte, lityum iyon piller gibi yeni tasarımlar ve teknoloji, daha iyi çalışma sürelerine ve kir tutmaya yol açmıştır.

Bir dik süpürgenin maliyeti nedir? ve aşağı yukarı fiyatı kaçtır

2021 yılı incelemeye istinaden şarjı dikey süpürgeler 600 tl ile 10000 tl arasında farklı fiyatlara mevcuttur

elekterikli dik süpürgelerde en iyi ve önlü markalar hangisidir?

Şarjlı dik süpürge pazarının kralı Dyson’dur, en yaygın ve çok satan modellerinden Dyson Cyclone V10 Absolute + (4500 – 5000 tl fiyat aralığı) ve Dyson V11 Absolute (6000 – 1000 tl fiyat) gibi etkileyici bir performans sergiliyor.

Dyson’ın küçük motor teknolojisi, bu alandaki başarılarının bir parçasıdır; bu kompakt elektrik motorlarını geliştirmek ve bunları çubukdik ve el tipi elektrikli süpürgelerde ve diğer ürünlerde uygulamak için çok fazla zaman ve para harcamışlar. Bununla birlikte, diğer markalar da cazip özelliklere ve fiyat noktalarına sahip olabilecek önerilen listemize giren iyi modeller üretiyor.

Dik süpürge testi ve karşılaştırmasından elde edilen temel veriler

ÖzellikOrtalamadeğişim ve aralık
Şarjlı Dik süpürgelerin ortalama şarj süresi4 saat2,6 – 8 saat
Dik süpürgelerin ortalama ağırlığı2,8 kilo2,1 – 4,1 kilo
Maksimum emiş gücü ile ortalama çalışma süresi13 dakka6 – 33 dakka
Ortalama toz toplama kapasitesi0,4 litr0,2 – 0,6 litre
Maks. güçte Ortalama gürültü seviyesi (desibel)74 dB67 – 84 dB
dik süpürge şarjlı alınır mı tavsiye yorum öneri fiyat

Dikkat edilmesi gereken temel özellikler

Marka ve modelden bağımsız olarak, bir satın alma işlemi yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli özellikler şunlardır:

Şarj ve çalışma süresi

Kullanışlı bir süre boyunca çalışan ve şarj edilmesi çok uzun sürmeyen modelleri arayın. Bazılarının bir gecede veya daha uzun süre şarj edilmesi gerekebilir. Verilerimiz, elektrikli süpürgelerin şarj edilmesinin ortalama dört saat sürdüğünü ve güç ayarlarına ve temizlediğiniz yüzeye bağlı olarak yalnızca yaklaşık 13 dakikalık çalışma süresi alabileceğinizi göstermektedir. Bazıları en fazla altı dakika çalışır, bu nedenle temizlemek için geniş bir alanınız varsa, yedek bir pil ile değiştirmenize izin veren bir modele ihtiyacınız olabilir.

Hafif, sessiz ve manevra yapması kolay

Tüm bunların olup olmadığını görmek için dükkandaki elektrikli süpürgeyi deneyin; çubuk modeller için, hem halı hem de sert yüzeyler üzerinde kolayca hareket edip etmediğini kontrol edin. Test ettiğimiz modellerden bazıları yaklaşık 4 kiloya kadar ağırlıktadır; bu, zeminde kullanıyorsanız fark edilmeyebilir, ancak örneğin tavan ve vantilatörleri temizlemek için yorucu olabilir.

Zemin başlıkları

Çoğu dik elektrikli süpürge, hem halı hem de sert zeminler için uygun standart bir motorlu kafa ile birlikte gelir. Bazılarının sadece sert zeminler için özel kabarık veya yumuşak kafası vardır. Daha yüksek teknolojiye sahip stik süpürgeler, süpürmekte olduğunuz yüzeyi algılama yeteneğine sahiptir; başlıkları değiştirmeye gerek kalmadan emişin uygun şekilde ayarlanması.

Filtere

filtrenin çıkarılması ve temizlenmesi veya değiştirilmesi kolay olmalıdır. Astımınız veya alerjiniz varsa, HEPA filtreli bir vakum düşünün.

2’si bir arada modeller

bu modelleri hem dik süpürge olarak, hem de el süpürgesi olarak kullanabilirsiniz

Değişken emiş gücü

Bu özellik varsa, perde veya döşeme gibi kumaşları temizlerken emiş gücünü azaltırsınız, zemin ve halılarda emiş gücünü yükseltirsiniz.

Pil ve Batarya

Daha yüksek voltajlı pillere (18V ve üstü) sahip modeller daha iyi performans gösteriyorlar.

Nikel-metal hidrit (NiMH) ve lityum-iyon (Li-ion) piller, stick elektrikli süpürgelerdeki en yaygın pil türleridir. Bazı modellerde hala kullanılan nikel-kadmiyum (NiCd) ve kurşun-asit pillerden genellikle daha iyi performans gösterirler ve daha uzun ömürlüdürler.

Pil için garanti ayrıntılarını kontrol edin. Bazı garantiler, süpürgenin kendisini bir yıl veya daha uzun süre karşılasalar bile, pili yalnızca birkaç ay kapsar.

LG gibi birçok marka, çubuk vakumlu pilinizi yedek bir önceden şarj edilmiş pil ile kolayca değiştirebilmenizi sağlar, bu da sizin için ekstra çalışma süresi anlamına gelir (Dyson’ın yeni V11 modelleri artık bu özelliği sunuyor, ancak yedek bir pil ek bir ücrete tabi olacak. ). İyi bir elektrikli süpürge pili, işinizi bitirmek için yeterince şarj tutması gerekiyor. Bazılarında pil göstergeleri vardır, böylece şarjınızın ne zaman azaldığını önceden bilirsiniz.

birde dikkat eetmelisiniz ki, eninde sonunda, bir gün piliniz şarj tutma özelliğini kaybedecektir. Bu gerçekleştiğinde, yeni pil makul fiyata piyasada bulunmalıdır ve onun değiştirmesi de kolay olmalıdır, yoksa süpürgeni değiştirmekten daha çok maliyet çıkarabilir.

Aç-kapat düğmesi

bazı modellerde bir buton var bastığında çalışıyor, buraktığında duruyor, bunlar çok yorucu oluyor, açk-kapa düğmesi olanları tercih edin.

Serpinti kanadı

timizlik arası veya temizlik bittikten sonra süpürgeyi bir yerlere başı aşağı taşıdığınızda süpürge içerisinde bir şeyler yera düşmemelidir ve bu özellik onu engeller

Duvara / zemine monte edilebilir şarj tabanı

Kullanışlı bir duvara monte taban, elektrikli süpürgeyi kolayca erişilebilir ve tam şarjlı tutmaya yardımcı olur. Bazı şarj üniteleri zemine monte edilmiştir, bu da istediğiniz zaman baz istasyonunun yerini değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Islak ve kuru

Bazı modeller ıslak malzemeleri veya sıvıları emebilir. Bununla birlikte, genellikle yalnızca oldukça küçük bir miktar (yaklaşık 150 mL) alabilirler ve hazneyi belirtilen maksimum seviyeyi aşan sıvıyla doldurmamalısınız. Hazne ve filtre daha sonra ayrı ayrı temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

LCD Ekran

Bazı modeller, kullanım sırasında ne kadar pil şarjınız kaldığı, filtrenin ne zaman değiştirilmesi gerektiği veya bir engel olduğu zaman gibi yararlı bilgileri size söyleyebilir.

Dik süpürgeme nasıl bakarım?

Daha küçük toz kutuları nedeniyle, dik elektrikli süpürgelerin daha sık boşaltılması gerekir ve bu, modele bağlı olarak zor olabilir. Saç ve tüyler de silindirlerden düzenli olarak alınmalıdır. Filtreler ayda bir yıkanmalı, gerektiğinde değiştirilmelidir.

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.