Vileda Vr 102 vacuum robot süpürge – temizlik robotu yorumları nası? alınır mı?


Vileda vr 102 Temizlik Robotu, alıcılar arasında popüler bir model olan ekonomik ve uygun fiyat bir robot süpürgedir. Gelişmiş özelliklere sahip olmasa da, yerleşik bir navigasyon sistemine, merdiven detektörüne ve çeşitli temizlik ayarlarına sahiptir.

Asıl soru, Vileda’nın fiyatı, yani 1000 – 1500 tl fiyat aralığı sunduğu özellik setine deyr mi deymez mi?. Alıcılardan gelen çok sayıda olumlu yorum, bu robot vacuum‘u alınabilecek gösteriyor, ancak biz, ne sunduğunu görmek için makineye daha yakından bakmak istiyoruz.

Vileda Vr 102 robot süpürge - temizlik robotu vacuum yorumlar

Artılar

 • uygun ve ucuz
 • İyi emiş gücü
 • Sert zeminleri ve kısa tüylü halıları kaldırabilir

Eksiler

 • Programlaması yok
 • Navigasyon sistemi çok basit ve yetersiz
 • Uzun tüylü halılara uygun değil

Vileda vr 102 vacuum Temizlik Robotunun düşük fiyatını göz önüne alındığında mükemmel bir model olduğunu düşünüyoruz. zamanlama vya daha güçlü emme ve daha etkili bir navigasyon sistemi ile daha pahalı bir vakum arasında seçim yapıldığında, Vileda açıkça kaybediyor. Ancak diğer robot süpürgelerden genellikle% 50 daha ucuz olduğu için bu adil olmayan bir karşılaştırmadır. Basit, nispeten ucuz bir robot süpürge arıyorsanız, Vileda kesinlikle bakmanız gereken

Vileda Vr 102 Robot Süpürge yorumlar nasıl?

Bir elektrikli süpürgenin gerçek performansını değerlendirmenin en iyi yollarından biri, alıcıların yorumlarını okumaktır. Nasıl alındığına dair size daha iyi bir fikir vermesi için Vileda Temizleme Robotu hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları aşağıda özetledik. Vakum, alışveriş sitelerinde mükemmel bir derecelendirmeye sahip ve düşük fiyat göz önüne alındığında etkileyici görünüyor.

Olumlu yorumları

 • Bir eleştirmen, çok fazla paraya mal olmayan bir robot elektrikli süpürge istediğini, dolayısıyla Vileda’nın bariz bir seçim olduğunu yazıyor. Tüyleri, kedi tüylerini ve diğer küçük nesneleri çok verimli bir şekilde aldığını yazıyor. Ayrıca, kendiliğinden kenetlenen bir şarj cihazının olmamasının kullanımı çok basit olduğu için bir sorun olmadığını da yazıyor.
 • Bir yorumcu, vakumun zemindeki kir ve saç parçalarını toplamak için harika olduğunu yazıyor, ancak uzun tüylü halılarda işe yaramadığını doğruluyor.
 • Bir başkası köpeği ve kedisi yüzünden her gün iki kez süpürmesi gerektiğini yazıyor. Ancak, Vileda’yı satın aldığından beri iş yükü önemli ölçüde azaldı. Yine de, özellikle süpürgelik tahtaları ve köşeleri, yine de zaman zaman manuel olarak süpürmeniz gerektiğini kabul ediyor.
 • Bir alıcı, vakumun nispeten sessiz olduğunu, merdivenleri etkili bir şekilde algıladığını ve günde bir veya iki odayı temizlemek için harika olduğunu yazıyor. Bu gözden geçirenin bir başka olumlu yorumu da, boşluğun masa altına ulaşmak için harika olduğu ve bu da normal bir modelde zor olacağıdır.

Olumsuz yorumları

 • Bir eleştirmen, bu cihazın daha pahalı robot süpürgeler gibi küçük nesnelerin etrafında dönmediğini yazıyor. Bunun yerine, bir şeye çarpana kadar rastgele bir yönde hareket ediyor gibi görünüyor. Bu çıkıntı nispeten hafif olsa da, güç kablolarını vakumdan uzak tutmanın önemli olduğunu yazıyor.
 • Başka bir eleştirmen, Vileda’sının en uzun programdan daha kısa pil ömrüne sahip gibi göründüğünü yazıyor. Bu, 60 dakika boyunca kullanamayacağı anlamına gelir.
 • Birkaç gözden geçiren, bir yerleştirme istasyonunu veya programlama işlevi olsaydı daha iyi olurdu diyor. Bunlar kullanışlı özellikler olsa da, çoğu yorumcu Vileda’nın daha uygun fiyatı karşısında bunları bunlardan vaz geçilebilir diyor.

Vileda Vr 102 Temizlik Robotu Özelliklerine Genel Bakış

 • Hem kısa tüylü halıları hem de sert zeminleri temizleyebilir (kalın veya uzun tüylü halılarla mücadele etmesi muhtemel olsa da).
 • Kap dolu olduğunda boşaltılması kolaydır.
 • Temel bir navigasyon sistemi, Vileda’nın otomatik olarak temizlenmesini sağlar.
 • Oda büyüklüğüne bağlı olarak üç ayar dahildir.
 • Süpürgenin kendisinde, daha fazla toz ve kir toplamaya yardımcı olan çift dönen bir fırça çubuğu vardır.
 • Duvar boyunca daha kapsamlı bir temizlik için bir köşe ve yan fırça da dahildir.
 • Resmi şartnameler, Vileda’nın birkaç oda için yeterli olması gereken beş saatlik tek bir şarjla 80 dakikaya kadar pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor.
 • Masa altlarının kolay temizlenebilmesi için düşük profile sahiptir.

Vileda Vr 102 vacuum robot süpürge’e derin Bakış

Vileda Vr 102 vacuum robotunun uygun fiyata güvenilir performans sağlamayı amaçladığını biliyoruz. Ancak yeterli emiş gücü sunuyor mu? Ve makinenin bir zamanlayıcısı olmadığını düşünerek, ne kadar kullanışlı olabilir? Hadi bulalım.

Görünüm ve Tasarım

Vileda vr 102 Temizlik Robotu, çoğu robotik elektrikli süpürgede ortak olan dairesel bir tasarıma sahiptir. Şaşırtıcı bir şekilde, duvarların kenarlarındaki (köşeler dahil) tozu ve kiri temizlemek için kullanılan bir yan fırçaya da sahiptir.

Görünüş açısından Vileda, siyah renk şemasına sahip basit bir tasarıma sahiptir. İlk bakışta diğer robot elektrikli süpürgelerden biraz daha “plastik” görünüyor, ancak mutlaka bir bütçe modeli gibi görünmüyor.

Emiş Gücü ve Kir Tespiti

Vileda Temizlik Robotu, uzun tüylü halıları kaldıracak emiş gücüne veya tasarımına sahip değildir – bu amaç için tasarlanmamış. Model, kısa tüylü halılardaki tozu ve kiri kaldırabilmesine rağmen en iyi sert zeminlerde çalışır.

Gözden geçirenler, makinenin emişinden memnun görünüyor, ancak açıkça normal bir vakum kadar güçlü değil (hatta birçok el tipi model). Buna rağmen, Vileda küçük toz partiküllerini ve temel temizliği idare edebilir.

Bütçe modelinden bekleyebileceğiniz gibi, Vileda Temizlik Robotu bir nokta temizleme işlevine sahip değildir. Bu, temizlik sırasında daha fazla odaklanılması gereken alanları tespit edemediği anlamına gelir. Aynı zamanda nispeten küçük bir toz kapasitesine sahiptir, bu nedenle düzenli boşaltma gerektirir.

Navigasyon sistemi

Vileda, cihazın akıllı bir navigasyon sistemine sahip olduğunu iddia etse de, bu kesinlikle doğru değil – çünkü robot süpürge bir şeye çarpana kadar sadece belirli bir yöne gidiyor gibi görünüyor. bazı kullanıcılar, robot açık bir alana ulaştığında, başka bir şeye çarpana kadar daire şeklinde hareket ettiğini yazarlar. bu tanımla verimsiz gib gelebilir, ancak yeterli zaman verildiğinde vakum oldukça kapsamlı bir temizliği tamamlar (her zaman bir bölgeyi kaçırma şansı olmasına rağmen).

Vileda ayrıca makinenin odalar arasında rahatça hareket edebildiğini iddia ediyor.

Kullanım kolaylığı

Vileda Temizleme Robotu, en basit robotik elektrikli süpürgelerden biridir. Programlama işlevi yoktur – sadece yere koyun ve temizlik seansının ne kadar süreceğini seçin. Aceleniz olduğunda hızlı temizlik için kısa bir seçenek ve daha uzun 30 veya 60 dakikalık ayarlar vardır.

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, Vileda dik veya silindir süpürgenizin yerini almayacak. Ancak, daha kapsamlı bir temizlik yapma şansınız olana kadar halıları nispeten kirden arındırmak harikadır.

Fiyat

Robot süpürgeler, yakın zamana kadar her zaman pahalıydı – korkunç emiş gücüne sahip bir model satın almak istemiyorsanız. Neyse ki, birkaç markanın nispeten düşük bir fiyata makul kalitede robot süpürgeler sunmasıyla bu durum son iki yılda değişti.

Vileda vacuum Robotu bunun harika bir örneğidir. AirCraft PILOT MAX gibi daha pahalı veya gelişmiş modellerle eşleşecek özelliklere sahip değildir, ancak aynı zamanda önemli ölçüde daha ucuzdur (1000 – 1500 tl aralığı fiyat). Bu nedenle, bir robot süpürgesi denemek istiyorsunuz ama daha pahalı bir modeli almaya hazır değilseniz, Vileda iyi bir seçimdir.

Diğer Özellikleri

 • Temizlik sırasında ekstra verimlilik için çift döner fırçalı çubuğu var.
 • Vileda’da merdiven sensörü vardır, bu nedenle üst katta kullanımı güvenlidir.
 • Kutuda robot süpürge ile birlikte bir bakım fırçası ve ekstra bir filtre var.
 • Vileda’nın bataryası 80 dakikaya kadar dayanır.

Son Haber: Galaxy A72 cep telefen yorum ve incelemeler yayımland

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.